ürünler / PAMUK SATEN KUMAŞ
Ürün Özellikleri
 • En: 240 cm
 • %100 Pamuk
 • Merserizeli
 • Silikon apre
 • Reaktif boya
 • 83 tel/cm2

 • Faal merserizeli penye pamuk saten kumaşlar, dünyada yabancı elyaf, uçuntu ve jüt içermez garantisi verilebilen, uzun elyaf birinci sınıf Amerikan pamuklarından üretilen penye ipliklerinden santimetre karede 83 tel 4/1 bağlantılı saten örgü düzeneğinde son teknoloji dokuma makinalarında dokunur. Dokunan bu kumaşlar, uluslararası tanınırlıktaki oeko-tex 100 ve ISO standartlarına sahip boyahanelerde reaktif boyalar kullanılarak, orjinal merserize işlemi uygulanarak terbiye edilir. Çevre ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. %100 doğal ve sağlıklıdır.

  Saten kumaşın dokuma tekniği ve merserizasyon işlemi kumaş yüzeyinde, düzgünlük, parlaklık, yumuşak bir tuşe ve döküm kazandırır. Pamuk kumaşların ortak özelliği, kırışmaya meyilli olmalarıdır. Faal merserizeli penye pamuk saten kumaşlara uygulanan orijinal merserizasyon işlemi, kırışmayı zorlaştırıp kolay ütülenmelerini sağlar. Kumaşın yıkama ömrünü artırır, yıkandıkça parlaklığını korur. Nemi çeker ve terletmez. Hava geçirgenliği sayesinde kumaş nefes alır, kaliteli bir uyku sağlar.

  Faal merserizeli penye pamuk saten kumaşlardan yapılan nevresimleri uzun yıllar kullanabilmeniz için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır.
  1. Nevresim takımlarını en çok 40 C'de ters çevirerek yıkayınız.
  2. Renklilerde çamaşır suyu ve ağartıcı kullanmayınız.
  3. Beyaz kumaşlar için olan deterjanları kesinlikle renklilerde kullanmayınız.
  4. Yıkama işlemi bitince makine içinde kumaşı bekletmeyiniz.
  5. Renkli ve beyazları beraber yıkamayınız.
  6. Makineyi hiçbir zaman tam doldurmayınız.
  7. Ütülerken kırışıklıkların kolay açılması için, hafif nemli pozisyonda önce arka yüzünü, sonra ön yüzünü pamuklu programında ütüleyiniz.

  Faal merserizeli penye pamuk saten kumaşlar, Türkiye'nin dört bir yanındaki seçkin toptan ve perakende mağazalarında geniş saten renk kartelası alternatifi ile ülkemizin önde gelen tedarikçileri arasında yerini almıştır.  Pamuk Saten
  Merserize Kalın Etamin
  Jakarlı Kapitone Pike
  Akfil Kumaş (Poplin)
  Tüm Ürünler


  Mega Tasarım 2014